Bazalt TaşlarıBlog

Kayseri taşı, diğer ismi ile bazalt taşı ile bilinir. Kayseri taşı fiyatları incelendiği zaman, bazalt türlerinin fiyatları değişmemektedir. Asıl etken durum ise kullanılacak olan ton ağırlığı ve bununla birlikte ölçülerdir. Kullanılacak olan malzemeler, fiyatlarımızı etkileyen faktörler arasında yer alırken, düşük maliyetli hizmetler veriyoruz. Bazalt taşı, doğal taş olması sebebi ile avantajlı bir üründür. Ayrıca sertlik düzeyini arttırdığı için de uzun yıllar boyunca kullanılabilir ucuz taşlardır.

Kayseri Taşı Fiyatlarına Etki Eden Faktörler

Kayseri taşı fiyatları, piyasa durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak arz talep, fiyatları belirlerken aynı zamanda yurt dışından da talepler artmaktadır. Tüm koşullara rağmen yine de en uygun fiyata, kayseri taşı ücretlendirilmesi yapılmaktadır. Her türlü şartta ücretler metrekare ve ton ölçüsüne göre hesaplanır. Bizler, bazalt taşı üretiminde en iyi yerde olup, müşteri memnuniyetini ön sırada tutuyoruz. Fiyatlar hakkında detaylı bilgiler almak için mutlaka bizi aramalısınız. Bu konuda sizlere en iyi hizmeti vereceğimizden emin olun. Piyasada en ucuz ve en kaliteli bazalt taşı hizmeti veriyoruz.

Kayseri Taşı Kullanım Alanları

Kayseri taşı, dünyanın en güçlü ve en dayanıklı doğal taşıdır. Tüm zorlu koşullara karşı mükemmel direnci nedeniyle doğal taşlar arasında en popüler hale gelmiştir. Kayseri taşı, muhteşem işlevleri nedeniyle geniş bir yelpazede kullanılabilir. “rustik” tarzı, nostaljik dokusu, yumuşak ve sakin renk deseni ile mükemmel uyum sağlayan bazalt, son on yıldır yurtiçi ve yurtdışındaki doğal taş kullanıcılarının tercih ettiği pürüzlü yüzey formu olmuştur. Sık kullanım alanları olmasına rağmen Kayseri taşı fiyatları, her zaman çok uygun olarak verilir. Atmosferik bozunmaya karşı direncine, ısı ve ses yalıtım özelliklerine bu özelliği de eklendiğinde birçok projede parke taşı olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Kayseri Taşının Dekorasyonda Kullanımı

Kayseri taşı bazı beton bileşimlerinde agrega ve kırma taş olarak da yer alabilir. Bu bileşikler, güçlü mineral yapıları nedeniyle seramik üretiminde ve cam endüstrisinde etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Isı depolama sisteminde hammadde olarak bazalt taşı, oldukça ekonomik ve pratik bir çözüm sunar. Bazalt taşı, çeşitli kaplama uygulamaları için taş yünü malzemeleri üretmek için kullanılır. Kayseri taşının kullanım alanları günden güne daha çok artış göstermektedir. Asıl olarak inşaat ve dekorasyon sektörü tarafından değerlendirilen bu doğal taş, heykeltıraşların da tercihleri ​​arasında yer almaktadır. Kayseri taşı, hediyelik eşya olarak küçük süs eşyaları ve heykelcikler yapmak için kullanılabilir.