Erga granit olarak, Granit taş çeşitleri için belirli kriterler belirliyoruz. İlk kriterimiz kalitedir. Granit tezgâhların kimyasal tepkimelere karşı dirençli ve güçlü olması, sağlığınızı tehlikeye atmaz. Ayrıca temizlik için rahatlıkla tercih edilebilir özelliktedir. Bunun yanı sıra rutubet ve nemlere karşı da dayanıklıdır. Müşterilerimize hem kaliteli hem de ekonomik ürünler sunmak bizim görevimiz. Bu yüzden tezgahların ölçüleri ve fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Granit Taş Renk Seçenekleri

Granit taş çeşitleri, özellikle iç mimarla tarafından tercih edilen bir üründür. Mutfak tezgahlarında, duvarlarda, zeminlerde, merdiven basamaklarında sıklıkla kullanılır. Renk konusunda da geniş bir yelpazeye sahip olmakla beraber, kırık beyaz renginden siyahın tüm tonlarına kadar her çeşit renkten ve çeşitten oluşur. Granit çeşitlerine baktığımızda;

  • Verda kivi
  • Nero gaska
  • Hisar yaylak

Vb. taşlar, yapıldığı alana oldukça zengin ve tok bir görünüm katar. Ayrıca yalnızca dekoratif amacı ile değil, aynı zamanda zeminin kalitesi için de tercih edilmektedir. Kalite ve kullanım alanları, çıkarıldıkları yerin jeolojik yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Böylece granit taşı derecelendirme noktasında coğrafi özelliklere göre belirlenmektedir. Özellikle kadınların hijyenik olarak seçtikleri bir ürün olup uzun ömürlü olması ve görüntü bakımından tercih edilir. Evde olduğu kadar Alışveriş merkezlerinde, ofislerde ve pazarlama alanlarında hizmet veren sektörlerin tezgahlarında ve otellerde kullanıldığını görürsünüz. Ürünlerin gösterişli olarak pazarlanması için arka planda granit doğal taşlar kullanılır.

Granitlerin Kullanımı

Granit, özel ve doğal bir taş ürünü olduğu için üretimi birçok ülkede yapılır. Bu yüzden de yurt dışında da granit ocakları bulunmaktadır. Bu ülkeler arasına girenler;

  • Vietnam
  • Çin
  • İspanya
  • İtalya
  • İran
  • Türkiye’dir.

Kullanım bakımından pek çok alanda kullanılır. Hem kullanım kolaylığı hem de görünümü, bu ürünün tercih edilmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra temizlik için de kolay bir kullanım sunar. Döşemek istediğiniz alan için bizleri arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Hem m2 başına hem de renk ve çeşit için ücret ve detay bilgileri almanız mümkündür. Granit taş çeşitleri bizden sorulur.